Punta Larici, Ponale i podwieszona trasa rowerowa z Limone sul Garda to trasa rowerowa tych Top of the top w regionie Jeziora Garda. Trasę i odcinki, bez zmrużenia okiem określę jako jedną z najbardziej zajebistych, którymi miałem okazję jechać.
Najbardziej pożądana góra w regionie. Najdłuższy kolarski podjazd, ponad 30 km pod górkę by dojechać w miejsce gdzie inni wjeżdżają kolejką.
Opis jednej z wycieczek dookoła Jeziora Garda. Wiele cennych wskazówek, gdzie i jak, a przede wszsytkim dlaczego właśnie tak zaczynać. W co wyposażyć się w podróż i jak ją zaplanować.
Piękna przełęcz. Super widoki. Mega ścieżka rowerowa CICLOVIA DELL’OGLIO Jak podaje źródło to jedna z najpiękniejszych tras rowerowych we Włoszech
Punta Veleno, piękny wymagający podjazd górski w regionie Jeziora Garda. Znajduje się we wschodniej częsći a początek ma przy samym jeziorze
górska kraina łącząca Jezioro Garda z sąsiednim Idro. Ciekawa kolarska pętla łącząca dwa wyjątkowe jeziora północnych Włoch.
Wyjątkowa trasa rowerowa wyłączona z ruchu publicznego. Doskonała dla rodzin z dziećmi. Piękne widoki i bliskość rzeki Adyga.
Dość wymagająca trasa MTB/Gravel trasa wschodnim wybrzeżem Jeziora Garda. Rewelacyjne widok.
Jeziora Lombardii, Jezioro Garda i sąsiednie Iseo. Obydwa w tym samym regionie Lombardia, choć Garda należy jeszcze do dwóch innych. W mojej ocenie dwa różne światy. Pomimo że dzieli je zaledwie ok 50 km, to dwa różne miejsca.
Kolarski podjazd z przełęczy i okolicy rzeki Adyga. Dość wymagający podjazd z możliwością górskiej pętli - wyjazd w innym miejscu.
Jedna z najlepszych tras rowerowych nad Jeziorem Garda. Dostępna dla każdego, piękne widoki, Super profil i zróżnicowanie terenu. Mega zakończenie i zjazd do punku startu.
Lago Valvestino to sztuczne jezioro powstałe w skutek budowy Ponte Cola, tamy na górskim strumieniu Toscolano. Otoczony zielonymi górami regionu Brescia w dolinie Westa. Stanowi bardzo ciekawy punkt strategiczny do podróżowania rowerem i motorem w regionie
Passo dello Ponale i Podwieszana trasa z Limone sul Garda. O co tyle szumu, i czy warto. Konkretne wskazówki gdzie zaparkować i jak zobaczyć dwie najbardziej popularne trasy rowerowe nad Jeziorem Garda.
Wyjątkowa pętla kolarska, dostępna dla każdego kto jeździ. Poprowadzona przez wyjątkowy odcinek bardzo popularnej trasy Strada della Forra z 1913 roku.
Pętla, która może zainteresować wiele osób spędzających czas na południu lub południowym zachodzie jeziora Garda. (Desenzano, Lonato, Padenghe, Saló, Moniga d/g, Manerbia, San Felice)

Wiele innych tras rowerowych, kolarskich i MTB znajdziesz bezpośrednio na blogu.